تبلیغات
اداره كتابخانه های عمومی شهرستان بندرگز

اداره كتابخانه های عمومی شهرستان بندرگز
كتاب راز ماندگاری ؛ كتاب راز جاودانگی  
دیگر امکانات

 سرکارخانم کلثوم خواجه ، کتابدار کتابخانه عمومی نوکنده ، کتاب "قصه های خوب برای بچه های خوب " نوشته مهدی آذر یزدی از انتشارات شكوفه را در نشست كتابخوان این گونه معرفی کردند :

کتاب پیش روی شما یکی از کتاب های مجموعه هفت جلدی قصه های خوب برای بچه های خوب از مهدی آذر یزدی است . این جلد شماره 7 این مجموعه و با عنوان " گلستان و ملستان " است .

مهدی آذر یزدی در 27 اسفند 1300 در خرمشاه یزد در یک خانواده زرتشتی به دنیا آمد که البته بعدا مسلمان می شود . این نویسنده بیشتر به عنوان نویسنده کودکان نه تنها در ایران بلکه در جهان شناخته شده است .

این مجموعه بسیار آموزنده است که مرحوم آذر یزدی آن را قبل از انقلاب و در سال های ابتدایی بعد از انقلاب نوشته است . این مجموعه از کتابهای ارزشمندی است که مقام معظم رهبری در جمع نخبگان در استان یزد ، سال 1386 از آن به نیکی یاد می کند و آذر یزدی را یکی از بهترین نویسندگان زمان انقلاب مورد تعریف و تمجید قرار می دهد . این کتاب پیش از انقلاب برنده جایزه سلطنتی شده و سه مجموعه از آن از سوی شورای کتاب کودک برگزیده شناخته شده است . برخی از کتب این مجموعه نیز برنده جایزه یونسکو شد.

قصه های قرآنی ، قصه های کلیله و دمنه ، قصه های مرزبان نامه ، قصه های سندباد نامه و قابوس نامه ، قصه های مثنوی و معنوی و در نهایت قصه های گلستان و ملستان این مجموعه را تشکیل می دهند .

منظور نویسنده از عنوان گلستان همان ، کتاب گلستان سعدی است و از آنجاییکه از دیگر داستان های مشابه نیز در این کتاب استفاده کرده به این جهت که نشان دهد تمامی داستان ها از گلستان اقتباس نشده واژه " ملستان " را نیز به آن اضافه کرده است .

این کتاب از 15 داستان کوتاه و آموزنده تشکیل می شود : گدای نابینا ، شمردن موی ریش ، فریب روباه  - که البته بنده از این داستان به دلیل نکات آموزنده اش بیشتر خوشم آمد - و همنشین بدنام ، حساب سرنوشت ، لوطی انتری و جدال عمومی عمو علی با داش علی ، آزادی و آزادگی ، سفر تجربه ، مردی که یکی را دوتا می دید - که این داستان هم بسیار جالب بود - ، جاهلانه عاقلانه ،  چوب کبریت ، شیر یا خط ،  پسر سبزی فروش و مکتب پالان دوز .

کتاب مصور و رنگی است در 43 صفحه برای نوجوانان که البته بزرگسالان نیز می توانند از آن استفاده کنند  . نثر کتاب شیوا و روان و بدون تکلف است ک به راحتی با مخاطب ارتباط برقرار می کند . داستان های این کتاب برای قصه گویی بسیار مناسب است و هر داستان دارای یک پیام اخلاقی و پند و نصیحت است . فایل صوتی این کتاب نیز به روایت مهدی آذریزدی به مدت 330 دقیقه موجود است .دوشنبه 2 شهریور 1394 .::. 11:55 ق.ظ .::. كتابداران كتابخانه

.:.  Graphic By : SamenTheme  //  Code By : SibTheme  .:.

درباره وبلاگ

طراح قالب
ثامن تـــم
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :