تبلیغات
اداره كتابخانه های عمومی شهرستان بندرگز

اداره كتابخانه های عمومی شهرستان بندرگز
كتاب راز ماندگاری ؛ كتاب راز جاودانگی  
دیگر امکانات

سرکار خانم معصومه عسگری کتابدار کتابخانه عمومی شهید ربانی بندرگز که کتاب " داستان بهنام " نوشته آقای داوود امیریان از انتشارات شاهد را در نشست كتابخوان شهرستان بندرگز این گونه معرفی كردند:

این نویسنده متولد 1349 در کرمان است و تاکنون 26 عنوان منتشر شده در کارنامه خود دارد که جوایز متعددی را نصیب نویسنده اش کرده است .

امیریان فعالیت نویسندگی خود را از سال 69 با نوشتن خاطراتش از جبهه آغاز کرد و در حال حاضر در چند حوزه خاطره نویسی ، ادبیات کودک و نوجوان ، رمان ، طنز و زندگینامه داستانی  شهدا و فیلم نامه نویسی  قلم می زند .

از دیگر آثار امیریان می توان به : آخرین گلوله صیاد - زندگی نامه داستانی شهید صیاد شیرازی - ، داستان مریم ،  خداحافظ كرخه ، داستان بهنان - زندگینامه شهید بهنام محمدی - ، دوستان خداحافظی نمی كنند ، ایرج خسته است ، بهشت برای تو ، آخرین سوار سرنوشت و آقای شهردار  اشاره كرد .

داستان بهنام نوشته داوود امیریان روایتی منسجم از دوران نوجوانی شهید بهنام محمدی ، متولد مسجد سلیمان و بزرگ شده خرمشهر است كه در روزهای آغازین جنگ به صف رزمندگان می پیوندد و با متجاوزین بعثی مبارزه می كند . صحنه های مبارزه این نوجوان ایرانی حیرت آور و داستان زندگی اش خواندنی است . این اثر وی‍ژه گروه سنی نوجوان است و نویسنده ، نویسنده ای است كه به طور عمده برای گروه سنی نوجوان می نویسد . 

در خلال داستان متوجه می شویم كه این هنر نویسنده بوده كه توانسته با فضا سازی درست یك شخصبت به نام بهنام محمدی با تمامی جنبه های شخصیتی به تصویر كشیده و دیگران را تحت تاثیر قرار دهد.

فصل اول از جمله فصول پر بار داستان است و همه روابط علت و معلولی را كه در داستان وجود دارد می توان در این فصل یافت . شخصیت های واقعی كه در داستان حضور دارند همگی حضوری موجه و درست دارند حسن دیگر داستان این است كه نویسنده برای داستانی كه می توانست بسیار سیاه باشد زبان تلخی را استفاده نكرده داستان شهری را بیان می كند كه در آستانه اشغال و رخ دادن فجایع بسیاری است ولی زبان داستان تلخ نیست . مانند دیگر آثار امیریان نثر كتاب به زبان كوچه و بازار نزدیك شده است .

كتاب از سه مقطع مهم تاریخی تشكیل شده كه عبارتند از : قبل از انقلاب ، جریان انقلاب و  جنگ تحمیلی .

گفتنی است داستان بهنام به چاپ شانزدهم رسیده و در چاپ آخر نویسنده یك فصل دیگر به كتاب اضافه كرده و آن را كامل تر ارائه داده است .

قسمتی از كتاب است كه در آن بهنام با وجود سن كم به سربازان و سرداران عراقی نزدیك شده و وارد خاك عراق می شود و گریه می كند و در پاسخ به سوال عراقی ها كه از او پرسیده بودند چرا اینجایی ؟ با وجود سن كم اما با زیركی تمام می گوید كه من مادرم را گم كردم و زمانی كه به خاك ایران بر می گردد اطلاعاتی را از تعداد سربازان و تجهیزات آنها  در اختیار نیروهای ایرانی قرار  داده و باعث پیروزی نیروهای خودی بر نیروهای عراقی می شود . این قسمت از داستان از جمله بخش های مورد علاقه من است .

 
چهارشنبه 4 شهریور 1394 .::. 08:18 ق.ظ .::. كتابداران كتابخانه

.:.  Graphic By : SamenTheme  //  Code By : SibTheme  .:.

درباره وبلاگ

طراح قالب
ثامن تـــم
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :