تبلیغات
اداره كتابخانه های عمومی شهرستان بندرگز

اداره كتابخانه های عمومی شهرستان بندرگز
كتاب راز ماندگاری ؛ كتاب راز جاودانگی  
دیگر امکانات

سركار خانم فاطمه ریاحی ، مربی فرهنگی كانون پرورش فكری شهرستان بندرگز است كه كتاب " ماجرا های بهلول " نوشته مازیار تهرانی از انتشارات كانون پرورش فكری  را در نشست كتابخوان این گونه معرفی كردند :

 داستان در مورد یكی از حكایت های بهلول است كه با لباس نامناسب به مهمانی می رود اما به خاطر پوشش و لباس كهنه از مهمانی طرد می شود . در این هنگام او از یكی از دوستانش لباس گرانبهایی عاریه گرفت و به همان مهمانی برگشت . این بار اما مورد استقبال قرار گرفت . در هنگام طعام ، غذا ها را به درون آستین هایش ریخت و گفت : بخورید ای لباس ها كه این غذا ها برای شماست . زمانی كه سایر مهمانان و میزبان با تعجب از او پرسیدند كه چه می كنی ؟ او جواب داد در ابتدای ورودم شما مرا نخواستید بلكه به خاطر لباسهایم به من احترام گذاشتید در نتیجه این غذا هم برای این لباس هاست .

 این كتاب اثری است از مازیار تهرانی . این نویسنده از سبك لطیفه گویی برای داستان سرایی استفاده می كند و بیشتر متخصص ادبیات در گروه سنی كودك است .

این كتاب برای گروه سنی ج نگارش شده یعنی برای دانش آموزان كلاس چهارم و پنجم . اما سبك آن به قدری جذاب است كه حتی خانواده ها و مربیان نیز از آن بهره می برند .

اما بهول كه بود ؟

روزی شیخ و عالم شهر در برابر دیدگان حیرت زده مردم بر روی تكه چوبی در كوچه پس كوچه ها می دوید . گروهی می گفتند چون هارون الرشید  قصد كشتن امام هفتم موسی بن جعفر (ع) رادارد و می خواهد از علمای شهر فتوا بگیرد به همین خاطر وهب بن عمرو  خود را به دیوانگی زده است . اما گروهی می گفتند كه هارون الرشید به پسر عموی خود وهب نیز رحم نمی كند . اما همگی دیگر باور داشتند كه او دیوانه شده است . خبر كه به هارون رسید بسیار عصبانی شد اما اطرافیانش او را از خشم بازداشتند و گفتند چه بهتر از این كه یكی دیگر از  یاران موسی بن جعفر (ع)  از راه به در شد .  سخنان یك دیوانه هم كه در مردم كارساز نیست و همه به او می خندند. از آن به بعد وهب بن عمرو بهلول نام گرفت یعنی آدم خنده رو و با نشاط . 

چهارشنبه 4 شهریور 1394 .::. 10:15 ق.ظ .::. كتابداران كتابخانه

.:.  Graphic By : SamenTheme  //  Code By : SibTheme  .:.

درباره وبلاگ

طراح قالب
ثامن تـــم
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :