تبلیغات
اداره كتابخانه های عمومی شهرستان بندرگز

اداره كتابخانه های عمومی شهرستان بندرگز
كتاب راز ماندگاری ؛ كتاب راز جاودانگی  
دیگر امکانات

کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان بندرگز با فرماندار دیدار کردند .

کتابداران کتابخانه های عمومی به مناسبت بیست و سومین دوره گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانب با فرماندار بندرگز دیدار نمودند.

در این دیدار میرزایی فرماندار بندرگز گفت : کتاب ها ارزش های زیادی دارند ، هم خود کتاب ارزش دارد و هم کسانی که  با کتاب مانوسند ؛ مخصوصا کسانی که کتاب را تالیف می کنند.در گذشته  کسانی که ذخایره علمی را برای آیندگان به یادگار گذاشته اند از اهمیت زیادی برخوردارند، کتابهایی همچون الغدیر ، المیزان...

ایشان در ادامه افزود : کتاب منبعی است با ارزش که شاید خیلی برای ما جا نیوفتاده است ؛ بزرگان در بحث کتابخوانی حرف های زیادی دارنداز جمله سقراط می گوید: جامعه ای  به فرزانگی و سعادت می رسد که مطالعه  کار روزانه آنان باشد.

ایشان همچنین گفت: ما باید برای ترویج کتاب خوانی فرهنگ سازی کنیم. کتاب جز منابع ذخایره مهمی است که نقش زیادی در زندگی انسان در مراحل مختلف دارد، بعضی می گویند که کتاب خواندن یک تفریح پر سوداست .

ما بایستی در ترویج فرهنگ کتابخوانی از خودمان که متولی کار هستیم ، این رویه را در پیش گیریم ؛ همچنین می توانیم برنامه های متعدد کتابخوانی؛قرار دادن کتاب در اماکن بسیاری  همچون مساجد، ادارات واتوبوس هاو... بتوانیم جامعه رو  به این سو و سو  بکشانیم.

ایشان برنامه های اجرایی در  کتابخانه ها را فعالیت هایی هدفمند و درجهت جذب افراد به کتاب و کتابخوانی اثر گذار قلمداد نمودند.

ایشان در ادامه گفت: کتابداران بایستی شناخت کافی نسبت به مجموعه کتب خود داشته باشند و متناسب با آن به مراجعین خدمات ارائه کنند.  باید این جهت را پید ا کنند و این افراد را شناسایی و به سمت کتابخانه بگشانند و فضایی را ایجاد کنندتا برای  همه افراد جامعه برنامه ریزی شودو رویه های مختلف بررسی شود. کتابدارها در زندگی افراد می توانند نقش بسیار موثری داشته  و حتی می توانند مشاوری امین باشند.


 


سه شنبه 3 آذر 1394 .::. 11:32 ق.ظ .::. كتابداران كتابخانه

.:.  Graphic By : SamenTheme  //  Code By : SibTheme  .:.

درباره وبلاگ

طراح قالب
ثامن تـــم
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :